• sport4.jpg
  • sport3.JPG
  • sport2.JPG
  • sport6.jpg
  • sport1.jpg
  • sport7.jpg
  • sport8.jpg
  • sport5.jpg

SPORTS AWARDS 2018

Supreme Awards  
Senior Sportswoman of the Year Tayla Dalton
Junior Sportswoman of the Year Ava Fitzgerald
Y7/8 Sportswoman of the Year Aliya Rawle
Outstanding Commitment to Sport Christie Moncreiff
Outstanding Sporting Achievement Andie Quirke
Service to Sport Olivia Brewster
The Going Cup Jurlina Carroll 
Sports Council Award Ireland Russell & Olivia Brewster 
Volunteer of the Year Carmina Smith
Team of the Year Rowing 
Athletics  
Junior Athletics Champion Greer Morley  
Intermediate Athletics Champion Grace McSweeney
Senior Athletics Champion Tayla Dalton 
Badminton  
Outstanding Badminton Player Angelina Pan
Most Improved Badminton Player Peony Wong 
Basketball  
Outstanding Basketball Player Tayla Dalton
Most Improved Basketball Player Quaizden Stephano
Best Team Player Isabella Cattermole 
Football  
Outstanding Football Player Paige De Seymour 
Most Promising Football Player Jorja Smith
Most Improved Football Player Olivia Brewster 
Football Team Spirit  Veronique Simmonds 
Hockey  
Most Valuable Hockey Player Macie Stewart
Most Improved Hockey Player Ireland Russell 
Outstanding Hockey Goalkeeping Emalie Vea
Judo  
Junior Judoka Award Lindsay Legasca 
Karate  
Karateka of the Year Danielle Meek 
Netball  
Outstanding Senior Netball Player Jorgia Bult 
Outstanding Junior Netball player Losalio Naufahu   
Outstanding Y7/8 Netball player Aliya Rawle 
Best Team Player Junitta Moa
Netball Coaching Award Rebecca Conlon & Madelon George
Best Senior Shooter Eden Alter
Best Junior Shooter Katie Linstrom 
Rowing  
Outstanding Contribution to Rowing Zoe Corboy
Most Committed Rowing Member Emily Broomfield 
Swimming  
Junior Swimming Champion Mia Brown 
Intermediate Swimming Champion Claudia Enderby 
Senior Swimming Champion Andie Quirke
Open Swimming Champion Andie Quirke
Tennis  
Tennis Champion Anna Marsden
Touch   
Outstanding Touch Player Heather Lock 
Volleyball  
Most Valuable Volleyball Player Junitta Moa 
Outstanding Contribution to School Volleyball Junitta Moa 
Waterpolo  
Outstanding Water Polo Player Sarah Stewart
Outstanding Junior Water Polo Player Grace Stephen
Best Senior Defensive Player Robyn Spark